Wałki z tworzywa do obróbki

Wałki z tworzywa do obróbki, najwyższej jakości półfabrykaty. Obróbka na nowoczesnych, precyzyjnych obrabiarkach. Szeroki zakres wymiarów, również wymiary nietypowe.

Wałki, pręty do dalszej obróbki – najwyższa jakość tworzyw. Możliwość obróbki na większości maszyn i urządzeń do tego przeznaczonych. Najbardziej popularna metoda obrabiania wałków z tworzyw sztucznych, to obróbka toczeniem. Do obrabiania  można stosować w zasadzie większość dostępnych na rynku maszyn i urządzeń, tokarek jak również nowoczesne centra obróbcze. Oczywiście należy pamiętać, aby sposób obrabiania dobrać do konkretnego tworzywa. Unikamy w ten sposób niepotrzebnego niszczenia materiału i niepotrzebnych kosztów.

 

Wałki do toczenia

 

Toczenie zewnętrznych powierzchni jest w zasadzie najbardziej typowym zabiegiem wykonywanym na obrabiarce. Składają się na to dwa podstawowe ruchy, czyli ruch obrotowy obrabianego wałka ( pręta ) – jest to tzw. ruch główny oraz ruch posuwowy narzędzia.Idea;nie nadają się do tego tokarki – toczenie, wytaczanie czy wiercenie na tych urządzeniach daje możliwość uzyskiwania pożądanych kształtów powierzchni.

 

Pręty z tworzyw rodzaje

 

Na rynku można spotkać pręty i wałki z wielu tworzyw sztucznych. Zdecydowana większość nadaje się do obróbki toczeniem. Należy dobrze sprecyzować przeznaczenie, aby wybrać odpowiednie tworzywo i odpowiedni sposób obrabiania. Dostępne pręty do obrabiania to m.in. pręty z:

 

  • poliwęglanu PC
  • poliamidu PA 6
  • poliesteru PET
  • polipropylenu PP
  • polietylenu PE
  • teflonu PTFE
  • PVDF
  • PEEK
  • poliacetalu POM

 

Jakie wybrać wałki do obróbki

 

Pręty z wysokosprawnych tworzyw konstrukcyjnych, to idealny materiał do dalszej obróbki w celu uzyskania oczekiwanych kształtów. Tworzywa konstrukcyjne charakteryzują się łatwością obróbki i nie zawsze konieczne są specjalistyczne centra obróbcze. Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze, aby urządzenie posiadało bardzo ostre ostrze, a także aby prędkość posuwowa była odpowiednio dopasowana do rodzaju tworzywa.

Wałki z tworzywa do obróbki

 

Jesteśmy firmą od dawna specjalizującą się w sprzedaży tworzyw sztucznych konstrukcyjnych. Produkujemy również detale gotowe. Stosujemy się do koniecznych dla każdego tworzywa zasad obróbki i uzyskujemy w ten sposób najlepszy z możliwych efekt końcowy. Produkt finalny to precyzyjnie wykonany detal, mogący pracować w najtrudniejszych aplikacjach.

Zamówiony towar dowozimy pod wskazany adres na terenie całego kraju.

Sprawdź dostępność wałków z tworzyw do obróbki

 

Wałki, pręty / OBRÓBKA CNC / DRUK 3D