Wałki z tekstolitu

Posiadamy wałki z tekstolitu w szerokim zakresie średnic. Bogate stany magazynowe. Dostępność „od ręki”. Zadzwoń i zapytaj.

 

wałki z tekstolitu

 

Tekstolit jest jednym z najmocniejszych tworzyw konstrukcyjnych. Składa się z połączenia tkaniny bawełnianej oraz żywicy. Materiał ten posiada charakterystyczny brązowy kolor. Jest bardzo odporny na działanie wysokiej temperatury – pod jej wpływem nie topi się, a także nie zmienia kształtu. Tekstolit szczególnie pożądany jest do produkcji elementów i części z przeznaczeniem do pracy w przemyśle ciężkim.

 

Wałki i pręty tekstolitowe właściwości

 

Tekstolit TCF charakteryzuje się przede wszystkim niską wrażliwością na wysokie temperatury. Praca ciągła tego materiału może odbywać się nawet w temperaturze ok. 120°C. Tekstolit cechuje się również właściwościami elektroizolacyjnymi oraz odpornością na działanie substancji chemicznych. Materiał ten posiada również niski współczynnik tarcia. Ponadto jest to tworzywo niezwykle wytrzymałe mechanicznie. Ważnym atutem tego tworzywa jest również stabilność wymiarowa. Wszystkie cechy tekstolitu przekładają się na prawidłową i praktycznie bezawaryjną pracę maszyn i urządzeń.

 

Gdzie i jak można stosować wałki z TCF

 

Wałki z tekstolitu można stosować w niezmienionej postaci, tzn. bez dodatkowej obróbki. Należy jednak pamiętać, że wałki jak i pręty są półfabrykatami do dalszej obróbki i mogą posiadać tolerancje wymiarowe – zawsze na plus. Oczywiście nie znaczy to, że nie można ich stosować bez poprzedniej obróbki, przecież nie wszystkie aplikacje wymagają użycia tylko i wyłącznie precyzyjnie dopasowanych elementów.

Ze względu na swoje wyjątkowo dobre właściwości, tekstolit stosuje się szczególnie w bardzo wymagającym środowisku pracy, tzn. w wysokiej temperaturze, w dużym obciążeniu mechanicznym czy np.  w kontakcie z substancjami chemicznymi. Bardzo chętnie materiał ten wykorzystuje się do produkcji, m.in.:

  • łożysk
  • kół zębatych
  • prowadnic
  • pierścieni uszczelniających
  • części i elementów bardzo obciążonych mechanicznie

 

Obróbka CNC tekstolitu

 

TcF należy do grupy tworzyw łatwo poddających się obróbce. Proces obróbki przebiega w sposób bezproblemowy zarówno na urządzeniach nowego typu, jak i na urządzeniach starszego typu.

W swojej ofercie posiadamy również usługę produkcji detali gotowych. Aby poznać wszystkie szczegóły, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym – biuro@cersil.pl  Zostaną Państwo poproszeni o przesłanie rysunku z dokładnymi wymiarami, na podstawie którego możemy dokonać dokładnej wyceny.

 

Cena i sprzedaż wałków z tekstolitu

 

Najrzetelniejszą informację na temat ceny, otrzymają Państwo poprzez kontakt z naszymi pracownikami. Na koszt materiału wpływa bowiem kilka czynników, w tym m.in. wielkość zamówienia, wielkość średnic, historia zakupowa poszczególnych klientów. Dlatego postanowiliśmy, że w naszej firmie wyceny będziemy przeprowadzać do każdego zapytania indywidualnie. Zakupione towary dostarczamy doświadczonymi firmami kurierskimi na terenie całego kraju, pod wskazany przez klienta adres.

 

Zapraszamy do współpracy

 

Wałki z tekstolitu