Wałki teflonowe

Teflon jest tworzywem bardzo odpornym na wysokie temperatury i działanie szkodliwych środków chemicznych. W swojej ofercie posiadamy wałki i pręty teflonowe w szerokim zakresie średnic. Sprawdź.

 

WAŁKI TEFLONOWE

Teflon PTFE jest bardzo popularnym tworzywem. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami. Cieszy się niesłabnącym zainteresowanie konstruktorów i użytkowników maszyn. Dostępny jest zarówno w wersji naturalnej jak i modyfikowanej. Dzięki temu istnieje możliwość jeszcze lepszego dopasowania materiału do wymaganej aplikacji.

W swojej ofercie posiadamy bogaty wybór średnic wałków z teflonu PTFE. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Wałek z teflonu PTFE

 

Wiele z aplikacji wymaga zastosowania prętów i wałków, choć bardzo często pozyskiwane one są do dalszej obróbki. Teflon jest materiałem, który można stosować w trudnych warunkach, tzn. może on mieć kontakt np. z substancjami chemicznymi czy też pracować w wysokiej temperaturze. Istotna jest również stabilność wymiarowa jaką zachowują detale teflonowe. To i wiele innych właściwości tego materiału składa się na jego niesłabnącą popularność wśród konstruktorów i użytkowników maszyn, urządzeń i pojazdów. Poznajmy pozostałe cech teflonu.

 

Jakie właściwości posiada teflon PTFE

 

Teflon traktowany jest jako tworzywo z grupy wysokosprawnych. Jego ogromną zaletą jest obojętność fizjologiczna. Czyli materiał ten nie jest szkodliwy dla organizmu.

Cechuje się również wysoką odpornością na hydrolizę oraz gorącą parę. Jest to materiał bardzo odporny na działanie grzybów, mikroorganizmów oraz całkowicie nietoksyczny. Ponadto jest:

  • wytrzymały na promieniowanie UV
  • posiada doskonałe właściwości ślizgowe
  • jest elektrycznie izolujący
  • jest bezzapachowy
  • jest odporny na ścieranie
  • praktycznie nie występuje zjawisko drgań ściernych
  • można stosować go w szerokim zakresie temperatur od ok -200°C do ok. +260°C

 

Aby poznać wszystkie szczegóły, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym biuro@cersil.pl

 

Pręty teflonowe rozmiary – jakie są dostępne

 

W swojej ofercie posiadamy szeroki zakres średnic – od 4 mm do 200 mm. Większość z nich jest dostępna „od ręki”. Należy pamiętać, iż wszystkie średnice posiadają naddatki – tolerancje na grubościach. Spowodowane jest to faktem, iż wałki i pręty są półfabrykatami do dalszej obróbki. Z tego powodu również na ich powierzchni mogą zdarzać się pewne zarysowania.

 

Czy teflon można poddać obróbce CNC

 

Teflon jest materiałem doskonale poddającym się obróbce CNC. Z tworzywa tego bardzo często pozyskiwane są detale gotowe oraz elementy maszyn i urządzeń. Teflon idealnie zachowuje wymiary, co sprawia, że bardzo często wałki i pręty teflonowe pozyskiwane są w celu wyrobu detali i części do maszyn. Do obróbki tego materiału nie wymaga się nowoczesnych centrów obróbczych. Łatwość uzyskiwania pożądanych kształtów pozwala na zastosowanie do tego celu np. frezarek.

 

Cena wałków z teflonu PTFE

 

Cena wałków z teflonu uzależniona jest przede wszystkim od ich średnicy. Do przygotowania ogólnej oferty ponadto bierzemy pod uwagę wielkość zamówienia, a także historię zakupową naszych klientów. Zawsze doceniamy klientów, którzy wracają do nas po kolejne towary. Jeśli chcecie Państwo poznać cenę do konkretnej średnicy, prosimy o kontakt.

 

Sprzedaż na wymiar półfabrykatów z teflonu

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, możemy zaoferować również krótsze odcinki prętów. Oczywiście dotyczy to większych średnic. Wałki o małych średnicach sprzedajemy w pełnych odcinkach 1 m.

 

Dostawa

 

Towar dowozimy na terenie całego kraju, pod wskazany przez klienta adres. Współpracujemy z najlepszymi polskimi firmami kurierskimi.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Wałki teflonowe