Skocz do treści

Rury poliamidowe

Posiadamy bardzo dobrze zaopatrzony magazyn, większość średnic jest od ręki. Możliwość produkcji rur poliamidowych o bardzo dużych średnicach, nawet do 1000 mm. Zadzwoń.

 

rury poliamidowe

 

Poliamid jest bardzo popularnym tworzywem. Zainteresowanie tym materiałem zdaje się nie słabnąć. Trudno się dziwić, ponieważ w przepadku PA za niewielkie pieniądze można zyskać doskonałą jakość. Poliamid słynie zwłaszcza ze swojej niesamowitej wytrzymałości mechanicznej. Oryginalny materiał, wyprodukowany z odpowiednich granulatów a wykorzystywany w poprawny sposób, nie ma prawa kruszyć się czy degradować przedwcześnie w podobny sposób. Dzieje się tak tylko w przypadku poliamidów produkowanych z tańszych zamienników, czasami domieszkowanymi materiałami nieznanego pochodzenia.

 

Rury z poliamidu PA6 – wielkości średnic

 

Rozpiętość średnic rur jest bardzo duża. Standardowo produkcja zaczyna się już średnicy fi30 mm na zewnątrz. Największa jaką produkowaliśmy miała fi 1000 mm średnicy zewnętrznej. Jeśli potrzebujesz dużej rurę z poliamidu o dużej średnicy – zadzwoń.

 

Rury PA6 – produkcja na wymiar

 

Rury o standardowych średnicach na ogół dostępne są od ręki. Duże średnice natomiast produkowane są na konkretne zamówienia. Standardowa długość takiej rury to 500 mm.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, że nie każdy potrzebuje rury o długości nawet 1m – choćby przy średnicach mniejszych – bardziej standardowych. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób zwracających się do nas z zapytaniem, oferujemy możliwość nabycia krótszych odcinków niż te z produkcji standardowej.

 

Jakim materiałem jest poliamid i jakie posiada modyfikacje

 

PA6 jest materiałem, który posiada kilka modyfikacji, z których można produkować rury. Poniżej przedstawiamy któtką charakterystykę poszczególnych jego gatunków:

PA6 naturalny – to wysoka wytrzymałość, wysoka sztywność i twardość, wytrzymałość zmęczeniowa, kolor biały / ecru.

PA6 G – czyli poliamid odlewany, bardzo dobre właściwości mechaniczne, dobre właściwości ślizgowe, podobnie jak PA6 naturalny – sztywny i twardy. Kolor kość słoniowa.

PA6 MoS2 – doskonałe właściwości ślizgowe, bardzo dobre właściwości mechaniczne, odporność zmęczeniowa, duża wytrzymałość. Kolor czarny.

 

Należy pamiętać, że poliamid „nie lubi” wilgoci i nie należy stosować go w kontakcie z wilgotnym środowiskiem. Traci swoją wymiarowość i ulega degradacji – puchnie.

 

Rury poliamidowe zastosowanie

 

Rury te bardzo często wykorzystywane są w niezmienionej formie do różnego rodzaju aplikacji. Należy jednak pamiętać, pomiarując elementy, że rury te posiadają pewne naddatki wymiarowe, tzw. tolerancje. Wynika to z tego, iż są to półfabrykaty do dalszej obróbki. Rury te bardzo często stosowane są również do dalszej produkcji – pozyskuje się z nich wiele części i elementów maszyn i urządzeń. Elementy poliamidowe spotkać można w zasadzie w każdej branży przemysłu.

 

Obróbka CNC poliamidu

 

Każdy rodzaj poliamidu charakteryzuje się bardzo łatwą obróbką. Procesu obrabiania można dokonywać metodą wiercenia, skrawania, toczenia itd. Aby otrzymać dokładnie wykonany element, wcale nie jest potrzebne nowoczesne centrum obróbcze. Z powiedzeniem można użyć tokarek czy innych urządzeń nawet starszego typu.

Cena i sprzedaż rur poliamidowych PA6

 

Aby poznać dokładne ceny, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym –   biuro@cersil.pl

Ideą naszej firmy jest indywidualne podejście do naszych klientów, dlatego nie posiadamy jednego stałego cennika, który można zamieścić na stronie internetowej. Przygotowując wycenę zwracamy uwagę na kilka elementów, m.in. wielkość zamówienia, rodzaj materiału, wymiar średnic i długość rur. Ponadto nie bez znaczenia jest dla nas historia zakupowa klientów. Zawsze doceniamy lojalnych klientów, którzy wracają do nas po kolejne tworzywa.

Zadzwoń do nas i sprawdź.

Rury z poliamidu PA6