Rozmiar płyt teflonowych

W swojej ofercie posiadamy wysokotemperaturowe tworzywa, do których należy PTFE czyli teflon. Poznaj właściwości i wymiary teflonu. Sprawdź teflon.

 

Teflon, ze względu na swoje liczne walory, jest bardzo popularny wśród użytkowników tworzyw sztucznych. Jednym z jego atutów jest łatwość obróbki, a to z kolei jest niezmiernie ważne  przy produkcji części i elementów do maszyn i urządzeń.

 

W jakich wymiarach dostępne są płyty z teflonu

 

Płyty teflonowe PTFE standardowo występują w formacie 1200 x 1200 mm. W zasadzie jest to jedyny występujący na rynku format jeśli chodzi o szerokość i długość. Natomiast w grubościach płyt jest już duży wybór. Jedne z najcieńszych to 1 mm grubości. W nasze firmie istnieje również możliwość nabycia mniejszych formatów niż standardowe.

 

Cięcie płyt teflonowych pod zamówienie

 

Wiemy, że nie każdy z naszych klientów potrzebuje pełne formaty płyt, dlatego, aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, oferujemy docinanie formatek na wymiar. Posiadamy sprzęt odpowiedni do dokładnego docięcia potrzebnych formatów. Teflon jest materiałem, który bardzo łatwo się poddaje się obróbce. Można z niego uzyskiwać dowolne kształty. Bardzo wielu z naszych klientów korzysta z tego typu rozwiązania, nawet wtedy gdy potrzebują oni większe ilości materiału. Samodzielne cięcie może nieco uszkodzić materiał, dlatego lepiej polecić wykonanie tej czynności naszym pracownikom, dysponującym odpowiednimi narzędziami. Z teflonu produkujemy, ślizgi, listwy, profile, formatki, detale gotowe. Ważnym jego atutem, o czym warto pamiętać, jest jego fizjologiczna obojętność, co znaczy, że można stosować go w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

 

Tecaflon PTFE Teflon PTFE wymiary

 

Obie nazwy oznaczają ten sam materiał, są to po prostu różne nazwy handlowe. W jednym i drugim przypadku standardowe wymiary pozostają bez zmian. Aby poznać pełną ofertę naszej firmy prosimy o kontakt   biuro@cersil.pl