Rozmiar płyt poliamidowych PA 6

Poliamid jako najbardziej popularne tworzywa konstrukcyjne jest bardzo często wybierany przez firmy, które na co dzień zajmują się obróbką. Obróbka tworzyw sztucznych to specjalistyczna branża, która kładzie bardzo duży nacisk na wysoka precyzję oraz jakość produkowanych podzespołów. Stąd bardzo ważne jest aby półfabrykaty, które wykorzystywane są do produkcji detali gotowych miał rozmiar bardzo zbliżony do wytwarzanych elementów gotowych.

 

 

Zobacz jakie są rozmiary płyty z poliamidu

Formaty tych płyt są bardzo różne i zależą przede wszystkim od ich grubości. Najpopularniejsze szerokości i długości płyt poliamidowych przedstawiamy poniżej.

Szerokość: 500 mm – 50 cm – 0,5 m / 1000 mm – 100 cm – 1 m

Długość: 1000 mm – 100 cm – 1 m /  2000 mm – 200 cm – 2 m

Nietypowe wymiary na zamówienie

Na specjalne zlecenie docinamy również płyty z PA6 na wymiar. Oczywiście każde cięcie wykonywane jest z odpowiednią tolerancją co umożliwia późniejszą obróbkę bez straty materiału. Cięcie na wymiar jest coraz częstsze wśród naszych klientów.

Poliamid docinamy na formatki, ślizgi, listwy, kostki itp.

 

 

Rozmiary płyt poliamidowych

 

Rozmiary płyt z ertalonu, tarnamidu, boramidu, tecastu, tecamidu, nylonu

W wypadku wyżej wymienionych tworzyw z symbolem PA6 i PA6G wymiary są takie same jak dla płyt z poliamidu ponieważ są to te same tworzyw konstrukcyjne. Różnią się  jedynie nazwą. Nazwa tych tworzyw zmienia się zależnie od producenta jednak podstawowe właściwości płyt zostają zachowane nie zależnie od nazwy handlowej.