Płyty PE HD

PE HD – należy do grupy najchętniej kupowanych tworzyw konstrukcyjnych sztucznych. Wysokie właściwości, łatwość obróbki i przystępne ceny – zadzwoń i zapytaj.

 

płyty pe hd

 

W ofercie naszej firmy znajduje się kilka rodzajów PE, z łatwością więc można dostosować odpowiedni jego gatunek do swojej aplikacji.  Niewątpliwym atutem tego materiału, są bez wątpienia jego doskonałe właściwości oraz możliwość zastosowania w przemyśle spożywczym. PE HD jest tworzywem o dużej gęstości dzięki czemu jest często stosowany również w przemyśle ciężkim. Nie każdy pewnie zdaje sobie sprawę, że materiał ten stosuje się również do produkcji zabawek. Poniżej przedstawiamy najważniejsze właściwości tworzywa.

 

Właściwości płyty PE HD

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy PE charakteryzuje się wieloma bardzo dobrymi właściwościami. Na szczególną uwagę zasługuje jego obojętność fizjologiczna, czyli jest to materiał bezwonny, nie wchodzi w reakcje z innymi substancjami – jednym słowem idealnie nadaje się do zastosowania w przemyśle spożywczym. Materiał ten posiada doskonałe właściwości elektroizolacyjne. Jest odporny na korozję, uderzenia, promieniowanie UV. Zachowuje doskonałą stabilność wymiarową, posiada zdolność tłumienia drgań, a także charakteryzuje się świetnymi właściwościami cierno – ślizgowymi. Godna uwagi jest również niska absorpcja wody jaką wykazuje PE. Ponadto tworzywo to jest odporne na część substancji chemicznych.

 

Sprzedaż płyt z tworzyw sztucznych do kontaktu z żywnością

 

Kilkukrotnie już zwracaliśmy Państwa uwagę na możliwość kontaktu z żywnością niektórych tworzyw sztucznych, w tym PE HD. Wielu z naszych klientów to masarnie, rzeźnie, przedsiębiorstwa przetwarzające żywność, rozlewnie, mleczarnie, restauracje i wiele tym podobnych. PE jest tworzywem, które bardzo często stosuje się do produkcji różnego rodzaju części i elementów do maszyn pracujących w branży spożywczej, ale również do produkcji deseczek do krojenia, które zapewne znajdują się z każdym domu. Z PE HD produkujemy blaty na stoły, kloce masarskie, detale i osłony do maszyn oraz wiele innych elementów według konkretnego zapotrzebowania naszych klientów.

 

Produkcja z PE na wymiar

Standardowe płyty produkowane są w dwóch wymiarach – 1000 x 2000 mm oraz 1500 x 3000 mm. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie każdy nasz klient potrzebuje płyty w takich wymiarach. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom oferujemy również mniejsze formaty płyt. Aby poznać wszystkie szczegóły, należy skontaktować się z naszym biurem handlowym biuro@cersil.pl

Nasi pracownicy po otrzymaniu od Państwa wszystkich informacji dotyczących materiału przygotują wycenę dostosowaną do konkretnego zapytania.

 

Zapraszamy do współpracy.

 

Płyty PE HD