Maty silikonowe do żywności

Maty silikonowe do żywności – wysokiej jakości materiał, bardzo odporny na działanie niekorzystnych czynników, odporny temperaturowo. Trudnościeralne.

 

maty silikonowe do żywności

 

Maty silikonowe do żywności spełniają wszystkie niezbędne parametry, które są regulowane przepisami. Silikon z naszej firmy jest w pełni bezpieczny. Możemy poszczycić się, iż wiele firm z branży spożywczej zaopatruje się w tego typu materiały właśnie w naszej firmie.

 

Jakie właściwości posiadają maty silikonowe do żywności 

 

Bardzo ważną o ile nie najważniejszą cechą silikonu jest jego fizjologiczna obojętność. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli mamy zastosować go w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Kolor silikonu jest jasny, mleczny. Przy najcieńszych matach jest on bardzo delikatny, później im grubsze maty tym kolor staje się bardziej intensywny, ale ciągle jest jasny i mleczny. Inną ważną cechą silikonu jest jego elastyczność. Łatwo można go uformować do pożądanego kształtu. Bez jakichkolwiek problemów można ten materiał ciąć, jego twardość wynosi standardowo 30 – 65 w skali Shore’a. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość temperaturowa, która w przypadku silikonu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Silikon nie wchodzi w reakcję z innymi substancjami – jest chemicznie odporny. Warto również dodać, że jest to materiał niepalny. Jest bardzo odporny temperaturowo. Można stosować go w temperaturze od ok. -40°C do ok. +250°C. Ponadto jest on odporny na szoki termiczne. Można bowiem np. po wyjęciu z zamrażarki, umieścić do w piekarniku. Ważne jest również to, że wyroby silikonowe bardzo łatwo utrzymać w czystości.

 

Silikon w naszej własnej kuchni

 

Każdy z nas, prędzej czy później, miał i nadal ma kontakt z silikonem, choćby w naszych kuchniach właśnie. Materiał ten doskonale nadaje się do wyrobu foremek do pieczenia, łyżek do mieszania, szpatułek, uchwytów do rozgrzanych uszu garnków i wielu innych przedmiotów. Jest to najlepszy dowód na to, że właściwości silikonu nie są przesadzone i przereklamowane. Silikon stele zyskuje na popularności. Jest bardzo wdzięcznym materiałem. Przedmioty z silikonu łatwo przechowywać. Można je składać na dużo mniejsze kształty – silikon ma tę zaletę, że i tak powróci do kształtu pierwotnego.

 

Do czego służy silikon w przemyśle spożywczym

 

W branży spożywczej silikon spotkać możemy przede wszystkim jako różnego rodzaju foremki, formy, podkłady do wałkowania, uchwyty do rozgrzanych garnków czy metalowych blaszek do pieczenia.

Nie możemy jednak zapominać, że z materiału tego wykonuje się również elementy różnego rodzaju, które stosuje się w maszynach i urządzeniach pracujących w przemyśle spożywczym. Dzięki swoim właściwościom silikon doskonale sprawdza się np. w formie uszczelek.

 

Mata silikonowa z metra

 

Maty silikonowe dostępne są w szerokim zakresie grubości, od 0,5 mm do 15 mm. Standardowy wymiar maty to 1200 mm x 10 000 mm. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy nasz klient potrzebuje takie wymiary. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oferujemy docinanie na metry, czyli możemy odciąć z rolki ilość, która jest potrzebna, już od 1 metra.

 

W jaki sposób zamówić maty silikonowe do żywności

 

Aby złożyć zamówienie, wystarczy skontaktować się z naszym biurem handlowym. Przed realizacją zamówienia, każdorazowo przygotowujemy wycenę. Określamy dokładny koszt zakupu samej maty, transportu oraz ujmujemy czas realizacji zamówienia. Wszystkich szczegółowych informacji udzielą nasi pracownicy – biuro@cersil.pl

Zamówiony towar dostarczamy rzetelnymi firmami kurierskimi pod wskazany przez klienta adres na terenie całego kraju.

 

Cena mat silikonowych

 

Cena mat silikonowych zależy od kilku czynników, czyli m.in. wymiaru i grubości mat oraz wielkości zamówienia. Aby poznać szczegółową wycenę prosimy skontaktować się z naszymi pracownikami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

maty silikonowe do żywności silikon mleczny