Jak montować wykładziny gumowe

Jak montować wykładziny gumowe – jest to często zadawane pytanie. Oto kilka rad w jaki sposób położyć wykładziny gumowe oraz co jest nam do tego potrzebne.

 

jak montować wykładziny gumowe

 

Wykładziny gumowe to wielokrotnie jedyne rozwiązanie, które można zastosować w określonym miejscu. Ważne więc, aby umiejętnie poradzić sobie z montażem, dzięki czemu  długo będziemy mogli cieszyć się estetyczną podłogą. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo wykładzinę metro – molet krążkowy oraz wykładzinę ryflowaną. Obie wykładziny doskonale sprawdzają się również w miejscach gdzie konieczne jest antypoślizgowe zabezpieczenie podłogi.

 

Przygotowanie podłoża do montażu wykładziny gumowej

 

Pierwsza najważniejsza czynność – odpowiednie przygotowanie podłoża do montażu wykładziny gumowej. Jest to o tyle ważne, że to od podłoża właśnie zależy jak dana wykładzina będzie się dobrze układała i czy będzie ulegała szybkiej degradacji. Ważne, aby podłoże było twarde i odporne na nacisk. Idealnie również układać wykładzinę na dokładnie osuszoną podłogę. Bardzo ważne jest również wyrównanie powierzchni, czyli pozbycie wystających grudek betonu, pęknięć czy też innych nierówności, przez które w konsekwencji wykładzina gumowa mogłaby się po prostu przecierać. Niemniej ważne jest również usunięcie z podłoża, na którym położymy wykładzinę, wszelkich zanieczyszczeń, np. piasku. Nie zalecamy montażu wykładzin gumowych na inne leżące i częściowo zużyte materiały, np. gumolity, wykładziny dywanowe itp.

 

Jak montować wykładziny gumowe – na co jeszcze zwrócić uwagę

 

Jeżeli będziemy wykładać gumę w pomieszczeniach, które były w trakcie remontu, dobrze upewnić się, że wszystkie prace zostały zakończone. Ważne jest, aby całe pomieszczenie było osuszone. Dobrym pomysłem jest również rozwinięcie rolek z wykładziną gumową np. dzień wcześniej. Dzięki temu guma „uleży się” i łatwiej będzie ją montować. Poza tym przed montażem powinniśmy dokładnie dopasować do siebie odcinki gumy. Dzięki temu sprawnie i dokładnie położymy wykładzinę.

 

Przystępujemy do montażu wykładzin gumowych

 

Kiedy mamy wykonane wszystkie prace około montażowe, przystępujemy do zainstalowania naszej wykładziny. Poniżej przedstawimy najbardziej popularną metodę stosowaną przy montażu wykładzin.

Zaczynamy od dokładnego wymierzenia odcinków gumy, możemy wyznaczyć linie na podłożu, które będą pomocne w trakcie klejenia. Po docięciu gumy, rozpoczynamy klejenie – najlepiej od ściany stojącej najdalej od wejścia. Montaż wykładziny polega na przyklejeniu jej całą powierzchnią do posadzki. Stosujemy do tego klej do wykładzin. Po ułożeniu gumy w miejscu, gdzie ma być klejona i po zabezpieczeniu, aby się nie przesuwała, zwijamy około połowę lub potrzebny fragment wykładziny, następnie odkrytą część podłogi smarujemy klejem. Następnie starannie dociskamy wykładzinę do podłogi. Radzimy doczytać instrukcję użycia kleju na opakowaniu – czasami musimy poczekać, aby klej uzyskał siłę klejącą. Zalecamy także zastosowanie „walca” na świeżo przyklejonej gumie, ma to na celu dodatkowe wygładzenie powierzchni. Jeżeli zauważycie między odcinkami gumy klej, trzeba natychmiast wytrzeć, aby nie zastygł na powierzchni.

 

Ile kosztuje m2 wykładziny gumowej

 

Ceny proponowanych przez naszą firmę wykładzin gumowych zależą od rodzaju gumy oraz ilości zamówienia. Standardowo w rolce znajduje się 10 mb, zaś szerokość to 1450 mm dla wykładzin typu molet oraz 1200 mm dla gum typu ryfel. Przy kalkulacji bardzo ważna jest również grubość gumy.

 

Jak zamówić wykładzinę gumową

 

Kontaktując się z naszym działem handlowym – biuro@cersil.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 690 678 005, uzyskacie Państwo wszystkie szczegółowe informacje związane z asortymentem naszej firmy, jak uzyskacie Państwo informacje w jaki sposób złożyć zamówienie. 

 

Sprzedaż internetowa wykładzin

 

Od początku istnienia naszej firmy specjalizujemy się w sprzedaży internetowej, choć nie jesteśmy typowym sklepem internetowym z koszykiem. Aby poznać szczegóły dotyczące swojego zapytania, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

wykładziny gumowe

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.