Guma techniczna

Guma techniczna to bardzo popularny i szeroko wykorzystywany produkt w różnych gałęziach przemysłu, w rolnictwie a nawet w życiu codziennym. Zastosowanie gum technicznych jest szerokie a ilość przedmiotów, które z nich powstają, jest niezliczona. Najbardziej popularne gumy techniczne to gumy: SBR, NBR oraz EPDM a także gumy silikonowe. Są to gumy najwyższej jakości, które cechuje przede wszystkim niezwykła wytrzymałość oraz elastyczność. Są bardzo odporne mechanicznie, odporne na ścieranie i przetarcia struktury.

W zależności od rodzaju zastosowanej przy produkcji mieszanki kauczuku, mogą być stosowane wewnątrz pomieszczenia lub na zewnątrz. Dlatego bardzo ważne przed zakupem gumy technicznej jest przemyślenie w jakich sytuacjach i w jakich warunkach guma techniczna będzie pracowała. Wpływa to na rodzaj wybranej gumy a to z kolei przekłada się na zużycie materiału. Odpowiednio dobrana guma techniczna gwarantuje trwałość i jakość przez długie lata jej użytkowania.Guma techniczna

 

Guma SBR

Guma SBR to kauczuk butadienowo-styrenowy. Jest to guma uniwersalnego zastosowania, idealna do pracy w środowisku obojętnym. Odporna na wilgoć, jednak wrażliwa na działanie substancji ropopochodnych. Niezwykle elastyczna oraz odporna mechanicznie. Do stosowania wewnątrz pomieszczenia – nie powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych. Występuje w kolorze czarnym.

 

Guma NBR

Guma NBR to kauczuk butadienowo-akrylonitrylowy. Jest to guma posiadająca właściwości uniwersalnej gumy SBR, jednak wyróżnia ją wysoka odporność na działanie substancji ropopochodnych, alkoholi oraz płynów hydraulicznych. Także do stosowania wewnątrz pomieszczenia. Idealna do przemysłu motoryzacyjnego czy hydrauliki. Występuje w kolorze czarnym.

 

Guma EPDM

Guma EPDM to kauczuk etokylenowo-propylenowo-dienowy. Jest to guma idealna do stosowania na zewnątrz, gdyż jest wysoce odporna na działanie warunków atmosferycznych, promieniowanie ultrafioletowe oraz starzenie cieplne. Jest bardzo odporna mechanicznie, odporna na uszkodzenia, przetarcia czy pęknięcia struktury. Występuje w kolorze czarnym.

 

Guma silikonowa

Guma silikonowa to guma przeznaczona do stosowania nawet w bardzo wysokich temperaturach. Zakres pracy gumy silikonowej waha się od – 60°C aż do + 250°C. Jest to guma wysoce odporna chemicznie, odporna na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV. Jest to materiał niepalny. Guma silikonowa występuje w dwóch wersjach: w kolorze mlecznym z przeznaczeniem do branży spożywczej oraz w kolorze czerwonym jako tak zwana guma silikonowa techniczna.

 

Gumy techniczne na sprzedaż

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, prowadzimy sprzedaż internetową z dostawą na wskazany adres. Podstawową zasadą, którą kierujemy się w naszej firmie jest indywidualne podejście do klienta, dlatego też każdy nasz klient może liczyć na czas i poradę specjalistów przy wyborze gumy technicznej. Gumy techniczne sprzedawane są jako: płyty, taśmy, maty, wykładziny i mogą być posłużyć zarówno jako produkt gotowy przycięty na wymiar klienta lub jako półfabrykat do dalszej produkcji na przykład uszczelnień.

Wykonywaliśmy już bardzo nietypowe realizacje, lubimy wyzwania i chętnie zajmiemy się Twoim zamówieniem. Zadzwoń do nas i przekonaj się sam – pracujemy dla Ciebie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

 

Cena gumy technicznej

 

Aby poznać koszt zamówienia, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym. Nasi pracownicy przygotują szczegółowe oferty. Prosimy o przesłanie drogą mailową kilka potrzebnych informacji – rodzaj gumy, wymiary formatów, grubość gumy, ilość potrzebnych sztuk.

Wszystkie zamówione towary wysyłamy pod wskazany przez klienta za pośrednictwem spedycji kurierskich, na terenie całego kraju.

 

guma techniczna